صادرات

 شرکت ره پویان ابریشم هامون یکی از شرکت های بازرگانی کشور است که می توانید برای انجام فعالیت های تجاری خود از جمله فعالیت های صادراتی به این شرکت مراجعه کرده و در خصوص اجرای فعالیت های تجاری خود از مشاوران و متخصصان این شرکت راهنمایی بخواهید. . . همچنین گروه بازرگانی اورانوس با سالها تجربه در زمینه صادرات یکی از شرکت های بازرگانی می باشد که با کمک مشاوران این شرکت می توانید با خیالی آسوده فعالیت های تجاری خود را به آنها بسپارید و تجارت خود را گسترش دهید.

 

 

 

 

مرحله اول صادرات کالا: تعیین استراتژی

در این مرحله لازم است همه جوانب کار خود را بررسی کنید، مثلاً در مورد کشورهای دریافت کننده کالا تحقیق کنید و اطلاعات کافی در مورد آداب و رسوم آنها، نیاز آنها به کالاهای مختلف، قیمت کالاها، قوانین به دست آورید. صادرات و ...

همچنین لازم است علاوه بر شناخت کشورهای دریافت کننده کالا، وضعیت کسب و کار خود را نیز بررسی کنید، برای مثال لازم است استراتژی کاملی برای تامین کالاهای صادراتی کسب و کار خود داشته باشید، نحوه قیمت گذاری کالا، نحوه بازاریابی فروش کالا، بررسی هزینه ها و سرمایه. تعیین اولیه و ...

در واقع شناخت این موارد و تعیین راهکارهای لازم برای اجرای صحیح و اصولی فرآیند صادرات کالا امری مهم و حیاتی در این زمینه شناخته شده است و همچنین اجرای صحیح این مرحله در تسریع روند صادرات کالا بسیار موثر است. فرآیند فعالیت های مرتبط با صادرات کالا.

مرحله دوم صادرات کالا: شناسایی نیازهای بازار

در این مرحله برای دستیابی به نتایج بهتر به زمان و پول بیشتری نیاز دارید. در این مرحله باید بازار فروش محصول صادراتی مورد نظر خود را در بازار کشورهای مختلف بررسی کنید تا بازار مناسبی برای فروش محصول خود بیابید. با بررسی بازار کشورهای مختلف و یا بررسی واقعی نیاز کالاهای صادراتی خود در کشورهای مختلف، باعث موفقیت بیشتر شما در زمینه صادرات و فروش کالا می شود و از این طریق سود بیشتری نصیب شما می شود.

بنابراین قبل از هر اقدامی در زمینه صادرات کالا لازم است بازار فروش و نیاز کشورهای مختلف به کالاهای صادراتی مورد نظر خود را بررسی کنید تا بتوانید در زمینه فروش کالاهای صادراتی خود به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنید.

مرحله سوم صادرات کالا: بهترین صادرات کدام است؟

مرحله بعدی صادرات کالا که همیشه باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید، تعیین محصول به عنوان کالای صادراتی است. بهترین راه برای انجام این مرحله این است که مرحله قبل یعنی مرحله شناسایی نیازهای بازار را به درستی انجام داده باشید. در واقع می توان گفت که این دو مرحله کاملاً مرتبط و نزدیک به یکدیگر هستند، به گونه ای که با بررسی نیاز بازار کشورهای مختلف متوجه می شوید که هر کشور به چه کالاهایی نیاز دارد و بنابراین با پاسخ به این سوال، شما به راحتی می توانید تعیین کنید که کدام کالاهای صادراتی می تواند سود بیشتری را برای شما فراهم کند.

بنابراین لازم است قبل از هر اقدامی در این زمینه کالای صادراتی خود را بر اساس نیاز کشوری که به عنوان کشور دریافت کننده کالا در نظر گرفته اید مشخص کنید تا پس از اجرای فرآیند صادرات به سود کلانی دست یابید.

مرحله چهارم صادرات کالا: فرآیند صادرات چگونه انجام می شود؟

در این مرحله آشنایی با نحوه انجام فرآیند صادرات و ارائه مدارک مورد نظر برای انجام این امر ضروری است، البته به طور کلی نحوه انجام فرآیند صادرات را می توان به موارد زیر تقسیم کرد:

• اخذ کارت بازرگانی: برای انجام هرگونه فعالیت تجاری در سطح بین المللی، داشتن کارت بازرگانی در زمینه فعالیت مورد نظرتان الزامی است. بنابراین قبل از انجام سایر مراحل فرآیند صادرات، لازم است از طریق سازمان های مربوطه نسبت به دریافت کارت بازرگانی اقدام شود.

• بازاریابی صادراتی: مهمترین موضوع در زمینه صادرات این است که کالاهای صادراتی در کشورهای خارجی به فروش می رسند. بنابراین برای رسیدن به چنین هدفی لازم است که روش های مختلف بازاریابی را شناسایی کرده و یک روش تبلیغاتی موثر را برای معرفی محصول صادراتی خود انتخاب کنید.

• پیش فاکتور یا پیش فاکتور: پس از تعیین کشور پذیرنده یا یافتن مشتری در کشورهای خارجی، لازم است شما به عنوان صادرکننده کالا، پیش فاکتوری با اطلاعات قیمت، تعداد کالا و ... در اختیار خریدار قرار دهید. .

• قرارداد صادرات: پس از ارائه پروفرما، امضای قرارداد دوجانبه مطابق با قوانین صادرات بین المللی توسط صادرکننده و گیرنده کالا الزامی است.

• امور گمرکی: در این مرحله کلیه فعالیت های مربوط به گمرک باید توسط صادرکننده انجام شود. به عنوان مثال در این مرحله فعالیت هایی مانند تعیین ارزش گمرکی کالا، انعقاد قرارداد حمل و بیمه کالا، گواهی بازرسی کالا، صدور فاکتور و گواهی مبدا و ارسال کالا از گمرک به کشور مقصد انجام می شود.

• انتقال وجه: مهمترین مرحله در اجرای فرآیندهای صادراتی، انتقال وجوه است. برای این منظور می توان از سیستم های بانکی و اعتبار اسنادی یا صرافی های مجاز استفاده کرد.

در پایان می توان گفت با دانستن مراحل فوق و آگاهی کامل از قوانین صادرات کشور می توان به تجارت بین المللی پرداخت و سود کلانی در زمینه صادرات کالا به کشورهای مختلف به دست آورد. اما توجه داشته باشید که فقط اینها را بدانید