جواهر

معمولا در جواهراتی مانند انگشتر طلا استفاده می شود. تجارت و صادرات سنگ های قیمتی و همچنین قیمت خرید و فروش روزانه آنها از تخصص های ما می باشد و می توانیم بهترین و مناسب ترین قیمت های روز را به شما ارائه دهیم.

تجارت سنگ های قیمتی 

 

 

https://aradbranding.com/fa/wp-content/uploads/2022/06/1-66_11zon-e1654517776486.jpg

سنگ های قیمتی به دلیل کمیاب بودن قیمت بیشتری نسبت به سایر سنگ ها دارند، از نمونه هایی از این سنگ ها می توان به الماس، یاقوت، زمرد آبی و ... اشاره کرد که تجارت سنگ های قیمتی همواره مورد توجه بوده و در سال های اخیر به دلیل مواردی که در برای هر ماه تولد سنگ پیشنهاد شد، این محصول رونق بیشتری پیدا کرده است. علاوه بر سنگ های معمولی و قیمتی، گروه دیگری از سنگ ها به نام سنگ های نیمه قیمتی وجود دارد. مانند گارنت، مروارید، توپاز، عقیق، سیترین و ... که معمولا به دلیل زیبایی ظاهری مورد توجه قرار می گیرند و با توجه به درصد خلوص و کیفیت آنها از ارزان تا گران قیمت گذاری می شوند. به عنوان مثال سنگ های ماه فروردین را الماس، می زمرد، مروارید ژوئن، یاقوت سرخ، یاقوت مارس، یاقوت کبود، مهر عقیق، توپاز آبان، فیروزه آذر، گارنت روز، یاقوت بهمنی، آکوامارین اسفند نامیده می شد.

صادرات سنگ های قیمتی

هرچه قیمت سنگ بالاتر باشد، کیفیت و خواص درمانی آن بهتر است. برای صادرات سنگ های قیمتی ابتدا باید تفاوت این سنگ ها با سنگ های نیمه قیمتی را بدانید، سپس نسبت به خرید و فروش و حتی صادرات آنها اقدام کنید. به عنوان مثال، اگر از سنگ یا انگشتر یاقوتی استفاده می کنید و سپس رنگ سنگ شما تغییر می کند یا رنگ خود را از دست می دهد، نشان دهنده این است که شما از کم خونی رنج می برید. یا اگر فیروزه شما رنگ خود را از دست داد به این معنی است که سلامت جسمانی خود را از دست می دهید، البته همه اینها به شرطی است که سنگ شما اصل و در تماس مستقیم با بدن شما باشد تا خواص درمانی منحصر به فرد خود را داشته باشد. انتقال به شما مثلاً اگر از سنگ گردنبند یا انگشتر درست می کنید، توجه داشته باشید که مستقیماً به سطح پوست شما برخورد کند و روی قالب یا سطح دیگری قرار نگیرد. سنگ های نیمه قیمتی به سنگ هایی گفته می شود که یافتن آنها سخت یا کمیاب است، اما سنگ های قیمتی بسیار کمیاب هستند و ارزش بیشتری دارند. مانند یاقوت و یاقوت کبود، الماس، زمرد و...

  

 

 

 

 

قیمت سنگ های قیمتی

از قدیم الایام سنگ های قیمتی به دلیل ظاهر زیبا و شگفت انگیز و همچنین خواص درمانی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته اند. قیمت سنگ های قیمتی با توجه به نوع و درجه خلوص آن ها متفاوت است و نمی توان قیمت ثابت و روشنی را اعلام کرد. در گذشته تنها چهار سنگ گرانبها از جمله الماس، زمرد، فیروزه و یاقوت کبود شناخته شده بود. در قدیم از سنگ برای خواص درمانی و برخی باورهای خرافی مانند افزایش قدرت و طلسم و جادو استفاده می شد. برخی از آنها معتقد بودند که این سنگ ها از ورود بیماری ها، اتفاقات ناخوشایند و شیاطین جلوگیری می کند.

 

خرید سنگ های قیمتی

در هنگام خرید سنگ های قیمتی بهتر است ابتدا با انواع این سنگ ها آشنا شده و سپس با توجه به دانش خود آنها را انتخاب کنید. شناخته شده ترین و اولین سنگ قیمتی شناخته شده در بین مردم الماس است. الماس یکی از محبوب ترین سنگ های دنیاست که بالاترین قیمت را نیز دارد. این سنگ ها به قدری بادوام و مستحکم هستند که می توان آنها را فقط با یک الماس دیگر برش داد و شکل داد. کلمه الماس ریشه یونانی دارد که به معنای شکست ناپذیر است. الماس ها معمولا بی رنگ هستند اما نمونه هایی در رنگ های سبز، خاکستری، قهوه ای، صورتی، قرمز، آبی، بنفش و ... وجود دارد.الماس سخت ترین ماده در جهان است که از ویژگی های آن می توان به درخشندگی بالا و نیمه رسانایی آن اشاره کرد. پس از الماس سنگ های دیگری به ترتیب یاقوت کبود و یاقوت هستند. بنابراین این سنگ ها زمرد هستند. پس از آشنایی با این سنگ های معروف، بهتر است در مورد سنگ های دیگر از جمله تورمالین نیز اطلاعاتی داشته باشید. تورمالین سنگی قیمتی با ذرات کریستالی زرد، بنفش و قرمز است که بیشتر در معادن کشورهایی مانند آمریکا، برزیل و سیبری یافت می شود. در ایران این سنگ در استان سیستان و بلوچستان و خاش، نهبندان، سنندج، الیگودرز و برخی مناطق دیگر یافت می شود. بهتر است بدانید که ایران بهترین معادن برخی از این سنگ ها را دارد، مانند معدن فیروزه رگه دار نیشابور، معدن عقیق در بمرود خراسان جنوبی. در کل اگر بخواهیم بازشماری کنیم در حال حاضر فقط فیروزه و عقیق از معادن ایران استخراج می شود که در مقایسه با تجارت جهانی مقدار بسیار کمی است. سالانه 9 تن سنگ عقیق و 6 تن فیروزه در مشهد استخراج می شود. پس از شهر مشهد، شهرهای همدان، زنجان، کرمان و سیستان بلوچستان در این منطقه فعال هستند.