اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین

اتاق بازرگانی و صنایع  ایران و چین

چین یکی از قطب‌های بزرگ تجارت در جهان محسوب می‌شود. به طوری که این کشور همه ساله بیشتر از هزار میلیارد دلار از صادرات کالاهای خود به سایر کشورها به دست می‌آورد.

کشورهایی مانند ایران از طریق واردات کالاها از چین با قیمت مناسب، خریدهای جدیدی را از این کشور نموده و به سرمایه شان اضافه می کنند. بنابراین می توان گفت برای سود بیشتر در این تجارت انتخاب بهترین کالاها برای واردات از چین اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

به طوری که باید دانست پر مصرف ترین کالاها در کشور چه نوع کالاهایی است و طبق همان اقدام به تجارت و واردات کالا از چین نمود. با این حال در سال های اخیر تجربه و آمار نشان داده است که  کالاهای پر مصرف اغلب چیزهای عجیب و ارزانی هستند که به ذهن خطور نمی کند، اما سود زیادی را نصیب تجار و واردکنندگان کالا از چین نموده است.

در ادامه به بررسی بهترین کالاها برای واردات از چین می پردازیم، که می توان با تجارت و خرید آنها از بازار چین به سود هایی کلان در این زمینه رسید.

چگونه می توان از چین کالا وارد کرد؟

از آنجایی که چین کشوری است که از لحاظ اقتصادی با آمریکا رقابت می کند. بنابراین تمام کالاها در این کشور تولید شده و می توان همه کالاهای مورد نیاز از جزئی ترین تا ماشین آلات غول پیکر را در کشور چین تهیه و وارد نمود.

همینطور بررسی آمارهای سال ۹۹ نشان می دهد که چین از اصلی ترین کشورهایی است که در سال های اخیر بالاترین حجم واردات کالا به ایران متعلق به این کشور می باشد. به طوری که حدود ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار کالا در سال ۹۹ از چین وارد ایران شده و  همچنین معادل همین مبلغ و حتی بیشتر کالا نیز از ایران به کشور چین صادر گردیده است.

این چنین حجم بالای تجارت با کشور چین تجار و بازرگانان زیادی را ترغیب نموده تا کالاهای زیادی که اغلب لباس یا گوشی موبایل هستند را  از چین وارد نمایند. البته برای  وارد کردن کالا از چین نیاز است که فرد به زبان چینی و فرهنگ و قوانین تجارت با چین و سایر موارد آشنا باشد.

بنابراین بدون اطلاع از قوانین تجاری چین  نمی توان نسبت به واردات کالا از این کشور اقدام نموده و سود کلانی را از این طریق به دست آورد.

همچنین برای وارد کردن کالا از چین باید به انتخاب بهترین کالاها توجه داشت. اینکه کدام کالاها نیازهای بیشتری از کاربران را رفع می کند، در انتخاب بهترین کالای وارداتی از چین موثر است. در این باره باید گفت که تولید کنندگان چینی نیز نسبت به نیازهای مصرف کنندگان ایرانی و بازار کشورمان شناخت خوبی داشته و اجناس آنها با سلیقه ایرانیان همخوانی دارد.

از آنجایی که بخش زیادی از واردات کالا در ایران به دلیل همراهی نکردن کشور چین  با تحریمات می باشد. بنابراین قبل از هر انتخابی برای ورود کالاهای چینی بهتر است قوانین و مقررات تجارت را با چین را بشناسید. زیرا در غیر این صورت این پروسه بسیار سخت و زمان بر خواهد بود.

در این زمینه شرکت بازرگانی ایمن تجارت کارآمد نیز با استفاده از مشاورین مجرب و متخصص می تواند به تجار و بازرگانان جهت واردات و صادرات از چین یاری رسانده و حداکثر سودرسانی را برای آنها تضمین نماید.